Basın Bülteni

Ford modelleri için yeni yağ: LIQUI MOLY Top Tec 6610

Premium yağ, Mercedes ve Jaguar için de uygundur.

LIQUI MOLY, Top Tec 6610 ile piyasaya Ford’un en yeni gerekliliklerini yerine getiren (WSS M2C 952-A1) yeni bir motor yağı sürüyor. LIQUI MOLY’nin yağ laboratuvarı başkan vekili Oliver Kuhn, “Bu, yakıt tüketimini azaltan ve aynı zamanda motora kapsamlı koruma sağlayan müthiş bir yağ”, diyor.

Ford’un bu yağ spesifikasyonu, özellikle 1,5 litre Duratorq TDCI motor için talep edilmektedir. Bunun yanı sıra yağ, Mercedes (MB 229.71), Jaguar ve Land Rover (STJLR.03.5006) ve Opel (OV0401547) tarafından da resmi olarak onaylanmıştır ve General Motors (GM dexos D) için de tavsiye edilmektedir. Ayrıca ACEA C5 ve API SP şartlarını da sağlar. Hem benzinli hem de dizel motorlar için uygundur.
0W-20’lik bir viskozite ile bu yağ, ince akışkan motor yağları arasında yer almaktadır. Oliver Kuhn, “Böylece otomobil üreticilerinin kalın motor yağlarından uzaklaşma yönündeki trendine de uymuş oluyor”, açıklamasını yapıyor. “İnce yapılı sıvı yağlarda, pompalanması için motorun daha az güç kullanmasını gerektirir. Bu, otomobil üreticilerinin yakıt tüketimini azaltmak ve emisyonları düşürmek için kullandıkları birçok ayar noktasından bir tanesidir.”
Bu yeni yağ, BMW tarafından onaylanan Top Tec 6600 temel alınarak geliştirilmiştir. Formülün uyarlanması ile şimdi Ford spesifikasyonu da karşılanabiliyor. Oliver Kuhn, “Böylece Top Tec 6610, birinci sınıf yağlarımızın iyi bir tamamlayıcısı oldu”, diyor.

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: Motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Orada tekrar tekrar en iyi yağ markası olarak seçilmektedir. Şirket, ürünlerini 150 ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2020 yılında yaptığı ciro 611 milyon Euro.