Haber

Liqui Moly, İspanya’nın Teruel şehrinde yapılacak Moto-GP yarışının isim sponsoru oldu

Alman motor yağı ve katkı maddesi üreticisi LIQUI MOLY, 2023 yılına kadar Moto2 ve Moto3 yarışlarının tek yağ tedarikçisi olmaya devam edecek. Şirket ayrıca, kısa süreli olarak Aragon Grand Prix’sindeki isim haklarını aldı. Bu yarışma 23 – 25 Ekim tarihleri arasında, Gran Premio LIQUI MOLY de Teruel başlığıyla yapılacak.

Liqui Moly Grand Prix, yağ uzmanı şirketin, Dorna Sports ile birlikte hazırladığı bir pastanın kaymağı. İspanyol şirket, Moto2 ve Moto3 serilerini de kapsayan Moto GP yarışlarının pazarlamasından sorumlu. Yapılan anlaşmaya göre Liqui Moly, 2023 yılına kadar Moto2 ve Moto3 yarışlarının tek yağ tedarikçisi olarak kalacak. Yağ üreticisi şirket, bu kez yarışlar için özel bir motor yağı geliştirmedi. Moto2 ve Moto3 yarışlarına katılan bütün takımlar Motorbike 4T Synth 5W-40 Street Race yağını kullanacak. LIQUI MOLY Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Seri üretim bir yağın motor sporlarındaki aşırı zorlanmaya dayanabilmesi, ürünlerimizin olağanüstü kalitesini kanıtlar,” diyor.

Dorna Sports Genel Müdürü Pau Serracanta: “Liqui Moly’nin üç yıl daha Moto2 ve Moto3 sınıflarının tek yağ tedarikçisi olarak kalmasına sevindik. Bu, her iki yarışmanın inanılmaz başarısının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Liqui Moly markasının önümüzdeki yıllarda da pistlerde yer alacak olması harika.” Peter Baumann’a göre, fazlasıyla değecek bir yatırım. “Hem sahada hem de yayınlarda izleyici sayıları olağanüstü. Dolayısıyla MotoGP, markamızın tüm dünyada tanıtılmasına önemli bir katkıda bulunuyor.

Dorna Sports ile LIQUI MOLY, 2015 yılından beri iş ortağı. Pau Serracanta’ya göre isim sponsorluğu, bu ortaklığın gücüne güç katıyor. “Liqui Moly’nin Gran Premio de Teruel yarışlarında bu kadar önemli bir rol üstlenmesi harika bir şey.