Basın Bülteni

APR ve Dinan, LIQUI MOLY’yi tercih etti

Modifikasyon uzmanı bu iki şirket artık sadece “made in Germany” etiketli yağ ve katkı maddeleri kullanacak.

Alman motor yağı ve katkısı üreticisi LIQUI MOLY, ABD’deki APR ve Dinan adlı modifikasyon uzmanı iki şirketin tek yağ tedarikçisi oldu. Bu iki şirket LIQUI MOLY’nin sadece yağlarını değil, aynı zamanda katkı maddelerini ve diğer otomotiv kimyasallarını da kullanıyor.

APR’nin hizmet verdiği araçlar ağırlıkla Volkswagen Grubu’nun modelleri, yani Volkswagen’ın yanı sıra Audi, Porsche, Skoda ve Seat modelleri. APR bu modellerde standart paket araçlarını modifiye ederek daha üstün özellikler kazandırmak isteyen araç sahipleri için lastikten frene, egzoz sistemlerinden chip tuning işlemine ve turbo kompresöre varıncaya kadar her şeyi sunuyor. APR dünya çapında faaliyet göstermekte ve bütün kıtalarda yaklaşık 300 bayiden oluşan bir ağa sahip. Dinan ise BMW modellerine odaklanmıştır ve benzer bir ürün yelpazesi sunar.

APR ve Dinan, ABD’de modifikasyon uzmanlarının bölgesel ve yerel birçok etkinliğinde temsil edilmektedir. Bu etkinliklerde iki şirketin dikkatini tekrar tekrar LIQUI MOLY çekmiş; hatta birçok durumda etkinlikteki tek yağ markası olarak. LIQUI MOLY ABD Müdürü Sebastian Zelger, “Bu etkinlikler bizim için iki kat önem taşıyor,” açıklamasını yapıyor. “İlk olarak, motorun üstün performans göstermesi isteniyorsa yağlarımız ve katkı maddelerimiz ilk tercihtir. İkincisi, bu etkinliklere katılanlar ürünlerimizi satın almakla kalmaz. Hangi yağı ve hangi katkı maddelerini kullanmaları gerektiği konusunda dostlarına da tavsiyede bulunurlar.”

Üstüne üstlük, bu üç şirket de Alman otomobil modelleri üzerinde uzmanlaşmış durumda. Sebastian Zelger, “Çoktandır, Almanya’daki otomobil üreticilerine API spesifikasyonlarına uygun yağlar yeterli gelmiyor,” diyor. “Bu şirketler kendi çok zorlu yağ spesifikasyonlarını geliştirmiş durumda.” LIQUI MOLY tam da bu yağları üretmekte; üstelik Volkswagen ve BMW’nin resmi onaylarıyla. Tüm bu ortak noktalar dolayısıyla bu üç şirket, sıkı bir işbirliği yapmaya karar verdi. Dinan Marka Müdürü Nathan Fette, “Müşterilerimize her şeyin sadece en iyisini sunmak isteriz. LIQUI MOLY’nin motor yağı da bunlar arasında,” diyor.

Dinan ve APR bundan sonra sadece LIQUI MOLY’nin yağlarını ve katkı maddelerini kullanacak. Bunu, kendi araçlarında ve sosyal medyada da gösteriyorlar. Daha işbirliği anlaşmasının imzası kurumadan LIQUI MOLY hemen APR ve Dinan’ın bir bayi toplantısına katıldı. Çoğu bayi LIQUI MOLY’yi zaten tanıyordu ve birçoğu şirketin ürünlerini uzun süredir satmaktaydı. LIQUI MOLY, işbirliğinin resmileşmesi sayesinde bu ciroyu ciddi ölçüde artıracak. Sebastian Zelger, “APR ve Dinan’la işbirliği bizim için önemli bir adım; gerek ABD’de gerekse uluslararası piyasada,” diyor.

APR hakkında

APR 1997’de kuruldu ve bugün Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche ve başka markalar için, satış sonrası modifikasyon alanında dünya lideri. APR, motor ve şanzıman kumandası için parça, yazılım, kalibrasyon ve teşhis araçları üretiyor. Hava girişleri, egzoz sistemleri, kompresör radyatörleri, turbo kompresörler, süspansiyon sistemleri, fren sistemleri ve lastikler de üretilen sistem ve parçalar arasında. APR, Opelika, ABD’deki 7400 metrekarelik dağıtım merkezindeki otomatize edilmiş teslimat sistemiyle günde 24 saat teslimat yapıyor. Daha fazla bilgi: www.goapr.com.

Dinan hakkında

Dinan 1979’da kuruldu ve bugün Kuzey Amerika’da BMW modifikasyonunda başvurulacak ilk adres. Dinan, üstün performanslı ürün ve sistemlerden oluşan, kapsamlı bir ürün yelpazesi geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor. Yetkili Dinan Performance Center’lardan oluşan, ülke çapına yayılmış bir ağ vasıtasıyla dağıtım yapılıyor. Seçkin sözleşmeli BMW bayileri ve bağımsız BMW atölyeleri de bu ağın parçası. Dinan kısa süre önce ürün ve hizmetlerini, Mini ve Mercedes gibi başka Avrupa markalarını da kapsayacak şekilde genişletti.

LIQUI MOLY hakkında

LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya’da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Ürünlerini 120’nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2018’de yaptığı ciro 545 milyon Euro.