Basın Bülteni

En iyi yağ markasının adı kondu: LIQUI MOLY

Otomobil sürücüleri LIQUI MOLY’yi galip ilan etti

Tıpkı siyasetçilerin seçim sandıklarının açılmasını gergin bir şekilde beklediği gibi, otomobil sektörü de her yıl büyük otomobil dergilerinin okur anketlerinin sonuçlarını büyük bir heyecanla bekler. Altı milyonu aşkın okurdan, en iyi yağ markasına oy vermeleri istendi. Sonuç açık ve netti: Anketi kazanan, LIQUI MOLY oldu. LIQUI MOLY Genel Müdürü Ernst Prost, “Otomobil sürücülerinin bize olan güvenine teşekkür ederiz,” diyor.

Auto Motor und Sport, Auto Bild, Auto Zeitung ve Motorsport aktuell dergilerinin okurları, LIQUI MOLY’den daha iyi bir yağ olmadığı konusunda aynı fikirde. Ernst Prost, “Üstün kaliteyi üretmek ayrı şey…” diyor, “Bu üstün kalitenin otomobil sürücüleri tarafından da algılanması ayrı şey.”

Bu sonuç sadece ürün kalitesini değil, aynı zamanda LIQUI MOLY’nin sunduğu kapsamlı servisleri de yansıtıyor: Çevrimiçi yağ seçim kılavuzu, çok sayıdaki farklı yağ spesifikasyonlarının keşmekeşi arasında belirli bir otomobil için doğru yağı bulmaya yardımcı oluyor. Destek hattı, e-posta ve forum aracılığıyla sorular hızla cevaplanıyor. Ayrıca, bu sonuca elbette orta büyüklükteki bir şirkete göre son derece kapsamlı pazarlama çalışmaları da katkıda bulunmuştur. LIQUI MOLY geçtiğimiz haftalarda örneğin Dünya Hentbol Şampiyonası’nda, Kuzey Disiplini Kayak Dünya Şampiyonası’nda ve Dünya Biatlon Şampiyonası’nda sahnedeydi ve yakında Formula 1, MotoGP ve Dünya Buz Hokeyi Şampiyona’sında da yer alacak.

Bu, Auto Bild dergisinde okurların LIQUI MOLY’yi art arda en iyi yağ markası olarak seçtiği sekizinci yıl, Auto Motor und Sport ve Auto Zeitung dergilerindeyse dokuzuncu yıl. Ernst Prost, “Bu hiç de çantada keklik bir sonuç değildi; hepimiz bu başarıyı elde edebilmek için durmaksızın her gün çok sıkı çalışıyoruz,” diyor. “O yüzden, ünümüze güvenip tembellik yapacak değiliz.” Hedef açık: “2020 yılında, art arda onuncu kez en iyi yağ markası olarak seçilmek istiyoruz.”

LIQUI MOLY, asıl faaliyet alanının ötesindeki alanlarda da başarılı. Marka, otomobil bakım ürünleri kategorisinde hem Auto Zeitung hem de Auto Motor und Sport dergisinde ikinciliği kazanmayı başardı. LIQUI MOLY bu yıl, Avrupa’nın en büyük motosiklet dergisi olan Motorrad dergisindeki okur anketini ilk kez kazandı. Ernst Prost, “Böylece artık motosiklet sürücülerinin gözünde de en iyi yağ markasıyız,” diyor.